fbpx

ABS, Renk Eğitim Kurumlarındaki Acil Başarı Sisteminin kısaltılmış adıdır. Eğitim kurumlarında yıllardır uygulanan etüt sistemlerindeki eksikliklerden yola çıkılarak, birçok uygulama ile etüt sistemimiz revize edilmiş ve daha verimli hale getirilmiştir. Renk Eğitimde sınırsız ABS (etüt) hiçbir şekilde vaat edilmez. Eğitim alanındaki tecrübelerimiz bize, çok fazla ABS (etüt) ya da özel ders alan öğrencilerin değil, yeterli ders ve ABS (etüt) alıp yoğun ve etkili bireysel çalışma yapan öğrencilerin başarılı olduğunu göstermiştir. Nitekim eğitim sürecinin içerisinde ama öğretmen ama veli sıfatıyla bir miktar vakit geçiren herkes bu doğruda bizimle zannediyoruz ki hemfikirdir.

Kurumumuzda, etüt öğretmeni ve ders öğretmeni ayrımı yapmaksızın tüm öğretmenlerimiz etüt hizmeti vermektedir. Sınıfların başarı seviyesi gözetilmeden öğretmenlerimiz her sınıfta derse girdiği için, öğrencilerimiz kurumdaki bütün öğretmenlerimizden o öğretmenin zamanı ölçüsünde ABS alabilmektedir.

Öğretmenlerimiz, ABS'lerde öğrencinin yapamadığı her soruyu değil, Pazar Uygulaması* ve Kazan Kazan'da** uğraşılmış ancak çözülememiş soruları çözerler. Çünkü bir öğrencinin öğretmene çözdürdüğü soruyla değil, kendisinin uğraştığı ve çözdüğü soruyla başarılı olduğuna inanıyoruz. Kurum olarak biliyoruz ki soruyu çözen gelişir. Öğrencilerin derse devamını sağlamak, dersin değerini korumak amacıyla, ABS'lerde sadece dönemsel olarak (Sınav öncesi son haftalar, yazılı haftaları vb.) konu anlatımı yapılır.

Bunun dışında öğrenciler konu ihtiyaçlarını video derslerimizle tamamlarlar. Video ABS ismiyle bilinen çalışma biçimi de birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde plânlanmıştır.

ABS'ler öğrenci tarafından sistemimizden online olarak alınır. ABS sorumlusu öğretmenimiz, her ABS periyodunda devamsızlık yoklaması alır ve ABS salonundaki düzen ve disiplini sağlar. Öğrencilerimiz her gün 09.00-22.00 saatlerinde kendisine uygun olan 28 periyot etütten bir ya da bir kaçını seçerek ABS alabilir. Her hafta 6 periyot etüt hakkı olan öğrenciler bazı dönemlerde 10 periyota kadar etüt alabilirler. Her periyot 20 dakikadan oluşur.

*Pazar Uygulaması: Rehberlik Servisi tarafından belirlenmiş zaman diliminde, öğrencinin çözemediği sorularla yeniden uğraşmasıdır.
** Kazan-Kazan: Öğrenme Psikolojisinde “akran destekli öğrenme” adı verilen öğrencilerin birbirleriyle sınırları ve zamanı Rehberlik Servisi tarafından belirlenmiş çalışma biçimidir. Hem anlatan hem dinleyen öğrenir, bu sebeple uygulama Kazan-Kazan adını almıştır.

Üzerinde çalışılmayan, uğraşılmayan, doğrusu öğrenilmeyen hiçbir soru çözülmüş sayılmaz…

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya