fbpx

Renk Eğitim Kurumları vizyonu doğrultusunda, farklı birimlerin koordinasyonuyla yenilikçi yöntemler geliştirmeyi ilke edinmiştir. Bu doğrultuda kullanılan tüm yöntemlerle öğrenciler çağdaş eğitim anlayışına uygun eğitim modelleri ile tanışma imkanı bulur. Eğitim anlayışında, eğitimin bütün süreçleri dikkate alınarak kişisel ve kitlesel başarının artırılması için, kişinin ahlaki, sosyal ve kültürel özlerini tanıması gerektiği görüşü benimsenmektedir.

Renk Eğitim Kurumları toplumun her renginden bireyleri bünyesinde barındırmaktadır. Gerek öğretmen kadrosu gerek öğrenci portföyü bakımından ülkemizin her yerinden ve her renginden insanlar bu ailenin üyesi konumundadır. Kurum olarak farklılıkların uyumlu bütünlüğünden doğan bir hizmet anlayışı ile çalışmalarını yürütmektedir.

Tüm bunların yanında gerçekçi ve sıra dışı diye tanımlayabileceğimiz bir dizi uygulama da Renk Eğitimin farklarını oluşturmaktadır. Ciddiyet ve disiplinden asla taviz vermeyen tutumu da önemli farklarından birini oluşturur. Her hafta yapılan deneme sınavları, olabildiğince az tatil yapma anlayışı, eğitimin merkezinde rehberliğin olması ve bunun işlenişi, sonucu değil süreci önceleyen bakış açısı ve ders bakımından zayıf öğrencilerine farklı, güçlü öğrencilerine farklı yaklaşımı -bu eşitlik yerine adaleti tercih etmek anlamını taşır- kurumun eğitime bakışını ortaya koyması bakımından önemlidir.

Eğitim öğretim; sadece ve sadece bireyi, faydalı bir bireye dönüştürüyorsa anlam bulur...

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya