fbpx

Renk Ailesine katılmak her şeyden çok çalışkan olmayı gerektirir. Öğretmenlerimiz, kurumumuzu en iyi şekilde temsil ederler. “Kurtarılamayacak öğrenci yoktur, kurtaramayacak öğretmenler vardır.” düşüncesiyle, öğrencilere ders anlatmanın ötesinde, öğrencilerin kişisel hayatlarında rol model olup birer rehber olarak çalışırlar. Renk Eğitime göre, öğrenme kavramında, öğretmenin rolü “his” tir. Gençler her zaman yaslanacak birer duvar ararlar, öğretmenlerimiz de samimi duyguları ve disiplinleriyle öğrencilerimize süreç boyunca destek olurlar.

Renk Eğitimde öğretmen olmak, kurumdaki öğrenciler kadar gayretli ve çalışkan olmayı gerektirir. Kurumumuzdaki öğretmenlerimiz, bir eğitim öğretim yılı boyunca sadece üç-dört hafta kurumdan ayrı kalmaktadır. Yaz Okulu ve kış programlarımızla öğretmenlerimiz haftanın her günü öğrencilerimizin sınav sürecine rehberlik etmektedirler.

Renk Eğitim, öğrencinin başarısını sadece akademik olarak değerlendirmez; bir öğrenci ne kadar gayretliyse, o derece başarılıdır. Bu sebeple bütün öğretmenlerimiz sınıfın akademik başarı seviyesine bakılmaksızın, bütün gruplarda derslere girmekte ve ABS (etüt) vermektedir.

Kurumumuzda dersler akıllı tahtalardan anlatılır, konu anlatımı videolar ile desteklenir, yoklamalar ders başında online olarak alınır, ABS'lerimiz online olarak kontrol edilir. Renk Eğitimde eğitim süreci teknolojiyle iç içe olduğu için, öğretmenlerimiz bu alanda yetkin olmak zorundadırlar.

Öğrencilerin ders içi durumları ve rehberlik süreçleri birbirini destekleyen iki ayrılmaz parçadır. Bu sebeple öğretmenlerimiz, sınıfların ve öğrencilerin akademik başarılarını takip ederek, Renk Eğitimin temel yapı taşı olan Rehberlik Servisi ile daima iletişim halindedir. Nihai amacımız, öğrencilerimize öğrenmeyi öğreterek, hayat boyu kendilerine yetebilmelerini sağlamaktır.

Renk Eğitimde mucize, öğrencinin ta kendisidir.

Yeni dünya düzeninde öğretmen her şeyi bilen değil öğrenmeyi öğretebilendir…

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya