fbpx

Logomuzun Anlamı

renkegitim

Kurumumuz,

  • 6 Kasım 2010'da Renk Danışmanlık ismiyle Antalya'da hizmet vermeye başlamış,
  • 23 Haziran 2014 tarihinde ise Dershanecilik faaliyetine başlamıştır.
  • 30 Haziran 2015 tarihinde Dershanelerin kapatılması üzerine Temel Lise olarak hizmet vermeye başlamış,
  • 15 Eylül 2015 tarihi itibariyle ise Özel Öğretim Kursu olarak hizmet çeşitliliğini sürdürmüştür.
  • 1 Eylül 2018'de Fen ve Anadolu Lisesini, 1 Temmuz 2019'da ise Ortaokul bölümümü açarak yoluna devam etmiştir.

okullogoHalen hem Özel Okul (Ortaokul-Anadolu Lisesi-Fen Lisesi) hem de lise öğrencileri için hizmet üreten Özel Öğretim Kursu olarak her yıl, 1000'e yakın öğrenciye hizmet vermekte, geleceğin teminatı olan gençleri yetiştirmeye devam etmektedir.

Bu sürecin en başında Danışmanlık Merkezimizi kurarken insanın farklı renklerde (mizaçlarda) olduğunu ve bu mizaçları tespit edip her danışanımıza, öğrencimize ve velimize o kişinin mizacına uygun düşecek şekilde hizmet vermeyi tercih edeceğimiz için RENK ismini uygun bulmuştuk. Danışmanlık Merkezi olarak oluşturduğumuz bu doğruları şimdiki kurumlarımıza da aktarabilmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Başarınızın sırrı ne diye soranlara ise "Başarımız, LOGO'muzda da tam ifadesini bulan Mizaç (Kişilik-Karakter) özelliklerine uygun şekilde hizmet üretme ayrıcalığımızın doğal sonucudur." şeklinde cevap verebiliriz.


logopt1Logomuzdaki R ve e harfinin arasındaki boşluk insanın dünyaya gelişini temsil eder. Koşan insan diye tanımladığımız figür ise dünyaya geldiği ilk anda her bebeğin birbirine benzerliğini temsilen başlangıcında tek renk olarak başlarken, ileriye doğru 3 ana renk olan kırmızı, sarı ve mavi renkler ile bu renklerin karışımından oluşan turuncu, sarı ve mor renklerden oluşur.


logopt2Bu insan figürünün üzerindeki 6 renk; insanların farklı mizaçlarda olduğunu ve bizim de kurum olarak, kişilerin mizaç özelliklerini tespit edip bu özelliklere göre o kişilere muamele ettiğimizi ifade eder.

Yani aslında hem öğrencilerimiz hem velilerimiz hem de öğretmen ve personellerimiz özelinde mizaç özelliklerinin bilinip fark edilmesi ve bu özellikleri dikkate alınarak kendilerine muamelede bulunulması hali, bizim için başarının en temel şartı olmuştur.

Nasıl ki güneşin ışığı suda kırılarak gökkuşağı renklerini oluşturuyorsa, insanın yaratılışından gelen özellikleri de hayatın içinde çeşitli kırılmalar yaşayarak tıpkı gökkuşağındaki gibi çeşitli Mizaç Renklerine dönüşür. Bu mizaç özelliklerine hakim olmak ise eğitim öğretimin olmazsa olmaz bir şartıdır.

YKS-TYT'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
YKS - TYT: 8 Haziran 2024
YKS - AYT: 9 Haziran 2024
LGS'ye Kalan Süre
Gün Saat dk sn
LGS: 2 Haziran 2024

Veli / Öğrenci Portalı

logo12net

Uzaktan Eğitim Portalı

Özel Renk Eğitim Kurumları
Sinan mh. 1254 sk. Aras Bedesteni No:18/L Muratpaşa / Antalya